French Open – Roland Garros 2017

Jeden z největších světových tenisových turnajů, Roland Garros, už se blíží. Tento French Open se bude letos konat od 22. května do 11. června 2017.

One of the world’s biggest tennis tournaments, Roland Garros, is coming. The French Open will be held from 22 May to 11 June 2017.
r20

Něco málo k historii…

 Roland-Garros je legendární tenisový turnaj, jehož historie začala roku 1891. Zpočátku byl vyhrazen pouze pro hráče, kteří byli členy francouzských klubů. První velká změna přišla v roce 1925, kdy tato událost byla otevřena hráčům ze zahraničí a vznikl tak „French Open“. Po výhře „čtyř slavných francouzských mušketýrů“, Henri Cochet, René Lacoste, Jean Borotra a Jacques Brugnon, jejichž vrcholem byla výhra v Davis Cup v roce 1927, došlo k vybudování obrovského tenisového stadionu. Ten byl pojmenován po francouzském letci Rolandu Garrosovi, který jako první přeletěl Středozemní moře a byl zabit v boji v průběhu první světové války.

Roland-Garros tennis tournament is a legendary tournament. The first French Championships began in 1891. The tournament was initially reserved only for players who were members of French clubs. The first big change came in 1925 when the event was opened to players from abroad, and the „French Open“ was born. After the „four famous French Musketeers“ (Henri Cochet, René Lacoste, Jean Borotra and Jacques Brugnon) won the Davis Cup in 1927, a huge tennis stadium was built in Paris. This arena was named after Roland Garros, the French pioneer of aviation, who first flew over the Mediterranean Sea and was killed in combat during the Great War.

r1

Už dvakrát jsem se turnaje Roland Garros zúčastnila a musím říct, že to byl pro mě opravdu ohromný zážitek, i když nejsem až tak moc velký tenisový fanoušek.

Poprvé jsem byla nadšená, že na tom obrovském stadionu jsem. Moje místenka byla v kategorii tři, což znamená úplně nahoře celého stadionu. Sice jsem se na ty světové tenisty dívala až z té největší dálky, počasí bylo slunečno oblačné s krátkými přeháňkami, při kterých se musel turnaj přerušit, ale moje nadšení bylo tak velké, že mi to vůbec nevadilo.

O dva roky později jsem se na tento French Open dostala zase. Tentokrát jsem ten lístek vyhrála, a to jako host VIP. Tento zážitek byl ještě větší než ten první. Byla jsem pozvána na 8h30 (stadion se pro veřejnost otevírá v 11h), a to proto, abych navštívila místa, kam se tak lehce každý nedostane. Takže jsem měla možnost vidět šatny světových tenistů, jídelnu, kde se stravují, místnost, ve které jsou zpovídáni reportéry a žurnalisty,… a na první zápas jsem se divala schovaná dole pod kurtem, kde je skrytá kamera, takže jsem zápas viděla z jiného úhlu, než je běžné.

I took part in the Roland Garros tournament twice and that was a great experience for me, even though I’m not such a big tennis fan.
The first time I was excited to be at the huge tennis stadium. I sat in the third category, which means at the top of the entire stadium but I did not mind because my enthusiasm was really great…
Two years later I participated in the French Open Roland Garros again. This time I was invited as a VIP guest because I won the ticket. The experience was even bigger than before. I came at 8.30 am (the opening of the stadium for the public starts at 11am), and I had a chance to visit the world tennis players’ dressing room, dining room, the room in which they are interviewed by reporters and journalists … And I had a possibility to watch the first game from the bottom of the court, where a hidden camera is placed. So I could see the match differently than usual.

 r2

r3

Po celý den jsem měla možnost sledovat turnaje z lóže pro VIP.

Viděla jsem např. zápas Marie Sharapovové, Rogera Federera, Jo-Wilfrieda Tsongy,…

All the day I watched the tournaments from the first rang in the VIP loge.
I could see, e.g. the match of Maria Sharapova, Roger Federer, Jo-Wilfried Tsonga, …

r4

r5

r6

r8

Protože Paříž je světová módní metropole, tak móda se propojuje i s tenisem.

Letos už jsem měla tu možnost objevit novou kolekci na rok 2017, která bude ve velkém butiku na stadionu Roland Garros od 20. května a v Galeriích Lafayette Haussman od 2. května do 11. června.

A Jaká je kolekce?

I had the opportunity to discover a new 2017 Roland Garros collection that you can find in a large boutique at the Roland Garros stadium from May 20 or in Galleries Lafayette Haussman from 2 May to 11 June.

What is the new collection?

r9

r10

r11

Znak Roland Garros letos slaví 30 let. Byl vytvořen v roce 1987 pro všechny první potřeby turnaje týkajících se suvenýrů a v průběhu času se objevil na oblečení a doplňcích jako součást francouzského stylu a jedinečného charakteru tohoto legendárního zápasu.

The badge Roland-Garros celebrates its 30th anniversary this year. Launched in 1987 for the first needs of the souvenirs tournament, the badge appeared on clothes and accessories as a part of the French style and unique character of this legendary tournament.

r12

r13

A pro oslavu svého třicátého výročí J. M. Weston a Lafont spolupracovali na nové kolekci Roland Garros. Tato kolekce je ztělesněním základních hodnot French Open Roland Garros: elegance, výkonu a emoce.

To celebrate its thirtieth anniversary of the badge, the French brands, such as J.M. Weston and Lafont, in collaboration with Roland-Garros have developed a capsule collection of emblematic pieces in a vintage spirit. This collection embodies the fundamental values of the French Open: elegance, power and emotion.

r14

r15

Lacoste x Roland Garros

Dalším partnerem tohoto historického turnaje je už více než 45 let značka Lacoste. Pro tuto sezónu Lacoste vytvořil moderní kolekci zobrazující grafiku 100% tenisu, která říká “Croc the game”. Raketa, tenisový míček a tenista 30. let jsou spolu s logem Roland Garros a krokodýlem, logem Lacoste, hlavními znaky kolekce 2017.

Lacoste x Roland Garros
LACOSTE, a historical partner of the Roland-Garros tournament for more than 45 years, created a new co-branded capsule collection of graphic and modernity. Some scratches or retro prints such as „Croc the game“, a racket, tennis ball and the silhouette of a tennis player adorn this collection 2017.
r16

r17

Babolat x Roland Garros

Babolat je nejstarší značka specializující se na raketové sporty. Byla založena v roce 1875 v Lyonu a je nejprodávanější značkou raket v USA, Evropě a Japonsku. Babolat je partnerem legendárních tenisových turnajů jako jsou Roland Garros a Wimbledon. Rakety této značky používá spousta slavných tenistů, např. Rafael Nadal (ESP), Jo-Wilfried Tsonga (FRA), David Ferrer (ESP), Caroline Wozniacki (DEN), Genie Bouchard (CAN) a Benoit Paire (FRA).

Protože prozatím Vám posílám jen novinky z Paříže, tak jsem odhalila tenisovou výbavu francouzského hráče Jo-Wilfrieda Tsongy pro French Open 2017.

Babolat x Roland Garros

Founded in 1875 in Lyon (France), Babolat is the oldest international company specialized in racket sports. This brand is number 1 in sales of tennis rackets in the United States, Europe, and Japan. Babolat is a partner of legendary tennis tournaments such as Wimbledon and Roland Garros. Lots of famous tennis players use this rackets, e.g. Rafael Nadal (ESP), Jo-Wilfried
Tsonga (FRA), David Ferrer (ESP), Caroline Wozniacki (DEN) Genie Bouchard
(CAN) and Benoit PAIRE (FRA).

 Because I send you the news from Paris so I discovered for you the French player Jo-Wilfried Tsonga´s tennis equipment for Roland Garros 2017.

 r18

Nuxe x Roland Garros

Symboly francouzské elegance, které ztělesňují z jedné strany krásu a z druhé strany sport. Společně dávají hodnoty vášně a dokonalosti.
I při hraní a sledování turnajů na stadionech je potřeba dbát o svou pokožku, jelikož na průlomu května a června sluníčko už má sílu. Pro svou první spolupráci s péčí o pokožku Roland Garros vybral značku Nuxe. Tak se nejslavnější tenisové logo Roland Garros obevuje na lahvičce nového slunečního spreje s vysokou ochranou SPF50. A tento sprej se pro French Open 2017 spolu s ochranným krémem na tvář nachází v exkluzivním boxu ve formě krabičky na tenisové míčky nesoucí název „Set gagnat de l´été“. Je to ideální sada pro ochranu před slunečním zářením na kurtu (i jinde).

Nuxe x Roland Garros
Collaboration Nuxe and Roland Garros embodies beauty on one side and sport on the other side. This combination creates symbols of the French elegance, the value of passion and perfection.
All the time it is important to protect our skin from the sun where ever it may be. Roland-Garros chose NUXE for its first association with a brand taking care of the skin. A new solar spray with a high protection along with a protective cream is found in an exclusive box for tennis balls.

r19