Repetto Paris

Moje oblíbená část Paříže, kde se ráda procházím, je kolem Národní Opery (L’Opera Garnier), obrovská bohatě zdobená historická budova měřící 173 metrů, ve které se od roku 1875 provozuje balet. A úplně nahoře této obrovské budovy mají své pokoje baletky, které si přichází vytvářet své vlastní přezůvky do Repetta nacházející se kousek za rohem. 

My favorite part of Paris where I like walking is around the National Opera (L’Opera Garnier), a huge ornate historic building measuring 173 metres and in which a ballet has been performing since 1875. Ballerinas have their own rooms on the top of the L’Opera Garnier and they use slippers Repetto which is located a short walk around the corner.

r1 

r2

 

                                                                                                r3                                        Repetto je jeden z mých oblíbených obchůdků před kterým se zastavím vždy, když jdu kolem, a s obdivem si prohlížím výlohu zobrazující jedinečné kousky baletních sukýnek vytvořené Maison Repetto. 

Jenže nikdy jsem se neopovážila vstoupit dovnitř. Vždycky jsem si myslela, že to je jen pro baletky a to já nejsem…

Repetto není ale jen pro baletky a tanečníky, a to jsem zjistila, když jsem byla pozvána na prezentaci nové jarní a letní kolekce. Repetto prodává také každodenní boty, halenky, sukně, šaty  sportovní oblečení, oblečení na yogu, kabelky a parfémy. Takže každý z nás si může udělat v tomto butiku malou radost, jako např. já 🙂

 

  r4I never entered into this store before. I always thought that it was just for ballerinas and I’m not …

But Repetto is not just for ballerinas and dancers, and I found it out when I was invited to a press presentation of the new spring and summer collection. Repetto also offers shoes, blouses, skirts, dresses, sportswear, clothes for yoga, handbags and perfumes. So each of us can make a pleasure in this boutique, like I did 🙂

   

r14r5

 

Když jsem do tohoto obchůdku vstoupila, tak ihned mě ohromil ten kontrast pastelových barev balerín a kabelek. Balerínky s názvem „Cendrillon“ (v překladu Popelka) jsou poskládané jako duha – od té nejsvětlejší barvy až po nejtmavší.

Poté jsem vyšla do prvního poschodí…

…kde Repetto má i svůj ateliér a každý si může personalizovat své boty podle barvy, kterých je na výběr 252, podle tkaniček a okrajů a uvnitř si také můžeme nechat vytvořit své iniciály.

When I entered into the boutique Repetto, I was impressed by the contrast of pastel colors of ballerinas and bags. Ballerinas called „Cendrillon“ (Cinderella in translation) were arranged like a rainbow – from the lightest to the darkest color.

Then I went to the first floor …

… there is a studio and everyone can personalize their shoes. You can choose your shoes and laces from 252 colors and make your initials into your shoes.

r7

r18

Něco málo k historii Repetto…

Rose Repetto založila francouzskou firmu balerín v roce 1947. Vytvořila první pár bot, když její syn, choreograf Roland Petit, přišel domů stěžující si na bolesti nohou. Otevřela svou první dílnu na ulici Rue de la Paix, která spojuje Place Vendôme s Avenue l’Opera, a vytvořila ploché baleríny Cendrillon pro Bridget Bardot, což byl obrovský úspěch. Repetto nyní vlastní Jean-Marc Gaucher a rozšířil tuto značku na mezinárodní úrovni. Boty Repetto jsou stále vyráběny ručně na jihu Francie.

Rose Repetto founded the French ballet shoe company in 1947. She created the first pair of shoes when her son, choreographer Roland Petit, came home complaining of sore feet. She opened up her first workshop near the National Opera of Paris and created the Cendrillon ballerina flat for Bridget Bardot, which was a huge success. The brand is now owned by Jean-Marc Gaucher and has expanded internationally into making footwear for men, women and children. Shoes are still made by hand in the south of France.

r8

r13 r12

Z mého pohledu Repetto nese příběh matky milující svého syna, příběh vášnivých talentovaných baletek a baletů klasického tance. Je to značka, která letos slaví 70 let a která rozšířila francouzskou eleganci po celém světě.

 From my perspective, Repetto is the story of a mother loving her son, a story of passionate talented ballet dancers. It is a brand that celebrates 70 years this year and has expanded the French elegance around the world.

A jakou jsem si udělala radost v tomto obchůdku?

And my pleasure in the boutique Repetto???…

r9

Repetto

22 rue de la Paix

75 002 Paris

 

www.repetto.fr

r11

r17

r16