Roses everywhere I. – Christophe Robin

Christophe Robin

 Chtěli byste vědět k jakému kadeřníkovi chodí francouzská herečka Catherine Deneuve a jakého kadeřníka má v oblibě Tilda Swinton, Kristin Scott Thomas, Kylie Minogue nebo americká herečka Faye Dunaway?

 Je to francouzský kadeřník Christophe Robin, který se specializuje na barvení a péči o vlasy. Díky svým barevným inovacím a objevům získal důvěru mnoha hereček a topmodelek.

 Svou kariéru začal v roce 1985. V roce 1995 otevřel své první kadeřnictví v Paříži. Poté měl po dobu sedmi let svůj salon v hotelu Le Meurice a nyní má své kadeřnictví s příjemnou atmosférou a pohodlím v ulici Bachaumont v Paříži.

 Já měla tu možnost navštívit tento půvabný salon a nechat své vlasy v rukou tohoto profesionálního kadeřníka.

 

Would you like to know who is Catherine Deneuve’s, Tilda Swinton’s, Kristin Scott Thomas’s, Kylie Minogue’s or Faye Dunaway’s hair coloriste?

 Christophe Robin, the French hair colorist to the stars, specializes in hair dyeing and hair care. Thanks to his color innovations and discoveries, he has won the trust of many actresses and top models.

 He began his career in 1985. In 1995, he opened his first salon dedicated to coloring in Paris. This salon was very tiny and so he left it and opened a new one in Le Meurice Hotel in 2009 where he spent 7 years. Now he has his own salon, located on rue Bachaumont, with an atmosphere of wellbeing and comfort.

 I had the chance to visit this lovely hair salon and meet Christophe Robin who explained me how to take care of my hair.

r1

Už před tímto salonem jsem byla ohromena vnější dekorací čerstvých růžových růží. A když jsem vstoupila dovnitř, tak mě obklopovala jejich krásná vůně. „Jsem na správné adrese? Je to kadeřnický salon?“, říkala jsem si, když jsem se rozhlížela kolem sebe. Všude samé růže, sametové závěsy, růžové židle, obrazy, lampy, polštářky,…dekorace jako v nějakém paláci. V tu chvíli mě uvítal přátelský pozdrav pana Christopha jako by mě už dávno znal. Je to velmi charismatický a laskavý člověk. Jakmile jsem se posadila, aby mi nejprve vysvětlil svou novou kolekci o péči o vlasy, ihned mi nabídl zákusek od francouzského top cukráře Cedrica Grolet. Ani chvíli jsem neváhala, protože Cedric Grolet je můj nejoblíbenější cukrář! Christophe Robin mi vyprávěl, že měl svůj kadeřnický salon v hotelu Le Meurice (ve kterém je Cedric šéf cukrářem), a že jsou spolu dlouholetými přáteli. (O Cedricovi Grolet Vám budu vyprávět příště. Bude totiž otevírat svou vlastní cukrárnu v Paříži!)

Poté mi Christophe představil své nové výrobky…

 

Before I entered this salon, I was amazed by the beautiful decoration of fresh pink roses. And as I entered, I smelt a beautiful scent of the roses. „Am I at the right address, is it a hair salon?“ I thought when I looked around and could see roses and ceramic figurines everywhere. I was feeling to be in a palace. At that moment, Mr. Christophe came to me and welcomed me in a very warm way as if he had already known me. He is a very charismatic, generous and kind man. Before explaining me his new hair care collection, he offered me a dessert from Cedric Grolet. Cedric Grolet is my favorite pastry chef! Christophe Robin told me he had had a hairdressing salon at Le Meurice (where Cedric is responsible for pastry-making) and they had been long-time friends. (I will tell you about Cedric Grolet very soon)

After Christophe Robin introduced me his new products …

r5

Již více než dvacet let Christophe pro svůj sortiment výrobků hledá a pečlivě vybírá vzácné ingredience mající mnohonásobné účinky. A toto věčné hledání inovativních složek ho vedlo k úžasnému objevu. Při jedné z mnoha svých cest do Maroka, zemi překypující přírodními rituály krásy, objevil Rassoul.

 

For over twenty years, Christophe has been celebrating nature through his range of products for which he carefully select rare active ingredients with multiple benefits.

This perpetual search for innovative ingredients has led him to an amazing discovery. During one of his many trips to Morocco, a country bursting with natural beauty rituals and resources, he discovered Rassoul.

As a fervent believer in the benefits of this mineral clay, he wanted to reinterpret the traditional uses of Rassoul, adapting them for the modern world and bringing his hair care expertise.

 

 Rassoul je 100% přírodní minerální jíl, který se nachází v Maroku v údolí řeky Moulouya.

Za použití tradičních metod shluky Rassoulu jsou extrahovány z podzemních chodeb a umývány vodou pro odstranění nečistot. Po oschnutí jsou výsledné desky mlety na Rassoulový prášek.

V severní Africe se Rassoul používá pro péči o tělo a vlasy již po několik generací. Během rituálu Hammam se toto jílové mýdlo nanáší na vlasy a obličej pro šetrné čištění a odstranění nadbytečné mastnoty. Jeho domácí příprava je pečlivě střežený rituál děděný z matky na dceru.

 

This 100% natural mineral clay comes from Morocco’s Atlas Mountains, the world’s only-known Rassoul deposit, in the Moulouya river valley near Missour.

Using traditional methods, the clumps of Rassoul are extracted from underground galleries before being sorted and washed in water to eliminate any impurities. Once dry, the resulting slabs are grounded into Rassoul powder.

In Northern Africa, Rassoul has been used for generations in the traditional care of body and hair. During the Hammam ritual, this soap clay is applied to the hair and face for gentle cleansing and to remove any excess oils. Its homemade preparation is a carefully guarded ritual, passed down from mother to daughter.

 

 Christophe Robin čerpal z výhod tohoto tradičního Rassoulu a odhalil veškerý jeho potenciál v inovativním vzorci s jedinečnou strukturou: kombinací účinnosti při zachování nejvyšší úcty k vlasům.

Tento originální vzorec je unikátní kombinací vody z růží, rostlinných výtažků a 100% čistého a přírodního Rassoulu. Jeho exkluzivní složení je 85% přírodního původu.

 

A NEW TAKE ON A TRADITIONAL CURE

Christophe Robin drew from the benefits of the traditional Rassoul and released all its potential in an innovative formula with a unique texture: a blend of efficiency, while maintaining the greatest respect for the hair.

This original formula is a unique combination of rose water, plant extracts, and 100% pure and natural Rassoul. Its exclusive composition is 85% natural origin.

 

 Rassoul, známý jako jeden z nejvzácnějších jílů, pochází z arabského slova „rassala“, což znamená „umýt“. Bez čisticího činidla funguje Rassoul jako čistící papír, absorbuje nečistoty a obnovuje rovnováhu na pokožce hlavy a současně chrání vlasovou ochrannou vrstvu pokožky.

Rassoul je bohatý na stopové prvky a minerály (hořčík, železo, vápník, sodík a draslík), které jsou nezbytné pro vitalitu vlasů a mají silné remineralizační vlastnosti. Je proslulý tím, že dává vlasům sílu, odolnost a objem.

 

100% NATURAL RASSOUL CLAY

Also known as the most noble of clays, Rassoul derives from the Arabic word „rassala“, meaning “to wash”. Free of any surfactant agent, the Rassoul’s cleaning process acts like blotting paper, to absorb impurities, and restore balance to the scalp while preserving the hair’s protective cuticle layer.

 Rassoul is rich in trace-elements and minerals (magnesium, iron, calcium, sodium, and potassium) that are essential to the hair vitality, and has strong re-mineralizing properties. It is renowned for giving even the thinnest hair strength, resistance and volume.

 

VODA Z RŮŽE CENTIFOLIA

Přezdívaná „Růže sto listů“, je známá svými hydratačními a uklidňujícími vlastnostmi.

  3 ROSTLINNÉ EXTRAKTY S OCHRANNÝMI VLASTNOSTMI

*Výtažky z liminářského oleje: jeho antioxidační vlastnosti zesilují intenzitu barvy a zachovávají její lesk.

*Výtažek z růže zvané „Gallic“: získaný z destilovaných okvětních lístků růží a rostlinného glycerinu má obnovující a výživné vlastnosti.

*Extrakt z listů Baobab: rostlinný polymer se změkčujícími a obnovujícími vlastnostmi.

 r3

CENTIFOLIA ROSE WATER

Nicknamed the “Rose of Hundred Leaves”, it is famous for its hydrating and soothing properties.

  3 PLANT EXTRACTS WITH REPAIRING AND PROTECTIVE PROPERTIES

*Limnanthes seed oil extract: its anti-oxidant properties reinforce the color’s intensity and preserve its shine.

*Gallic glyceric rose extract: obtained from distilled rose petals and plant glycerin, it has repairing and nourishing properties.

*Baobab leaf extract: a plant polymer with emollient and repairing properties.

 

Chráněné a zpevněné vlasy okamžitě vykazují větší objem v kořenech a hustotu po celé jejich délce. V průběhu používání těchto produktů se objem zvýší a vlasy získají dlouhotrvající sílu a vitalitu.

Při smíchání s vodou se překvapivá pastovitá textura přemění na lehkou pěnu, která vytváří okamžik opravdové pohody.

S jemnými tóny růží je tato vůně svěží a smyslná …

 

Protected and fortified, the hair instantly shows more volume at the roots and density down its length. Overtime, volume will build up and the hair will regain long-lasting strength and vitality.

When mixed with water, its surprising paste-like texture transforms into a light foam, creating a moment of pure well-being.

With its delicate rose notes, its perfume is fresh and sensual…

 r6

Get Amazing Hair with Christophe Robin hair products

 1) CLEANSING VOLUMIZING PASTE WITH PURE RASSOUL CLAY AND ROSE EXTRACTS

    Use once a week, for a deep cleanse and to build volume over time.

   DELICATE VOLUMIZING SHAMPOO WITH ROSE EXTRACTS

   For your daily hair care routine, to gently cleanse and maintain volume

 

2) VOLUMIZING CONDITIONER WITH ROSE EXTRACTS

     After using the cleansing volumizing paste or the volumizing shampoo, for manageable hair and     gently nourished ends

 

3) INSTANT VOLUMIZING MIST WITH ROSE WATER

    As a final touch, to enhance your volume and give your hair long-lasting hold

 

„Tyto výrobky za okamžik vyzkoušíte“, povídal mi pan Christophe. A už jsem se nemohla dočkat…

Nejprve mi jeden z jeho kadeřníků umyl vlasy pastou z rassoulových jílů a extraktů z růží, která se používá jednou týdně pro hluboké čistění a vytváření objemu vlasů v průběhu času. Poté použil šampón pro objem a jemnost vlasů a masíroval mi celou hlavu po dobu minimálně 10 minut. Krásně jsem cítila tu vůni růží, která pronikala z celé té masáže. Nikdy mi v žádném kadeřnictví nemasírovali vlasy tak dlouho a tak jemně jako v kadeřnictví pana Robina. Byla to opravdu moc příjemná relaxace. Nakonec mi vlasy umyl kondicionérem s extrakty z růží pro výživu konečků.

Poté za mnou přišel jiný kadeřník a  nabídl mi posadit se před zrcadlo, kde na mě čekal ten ohromný zákusek ve tvaru růže. A když jsem ho rozkrojila, tak jsem byla mile překvapena (jako vždy, když jím zákusek Cedriga Grolet). A během toho, co mé vlasy byly opečovávány, tak jsem si ho pomalu vychutnávala. 🙂

Po vysušení, zastříhnutí roztřepených konečků a použití přírodního spreje s vůní růží pro dlouhotravajicí objem vlasů jsem se cítila jako výměněná. Po tomto hýčkaní mých vlasů, mé vlasy nebyly stejné jako před mým příchodem. Byly lehké, čisté, mající přirozený objem a především náherně voněly růžemi.

Musím říct, že jsem byla nad míru spokojená! A při odchodu na mě čekalo malé překvapení, které jsem též nečekala, a to nádherná obrovská kytice růží.

V ten den mi každý pochvaloval mé vlasy, jak nádherně voní. A ta krásná vůně růží v mých vlasech byla cítit ještě několik dní poté…

r4

Tato gigantická škeble slouží jako umyvadlo, kde si můžete zdarma nechat umýt vlasy a vyzkoušet tak výrobky Christopha Robina.

This gigantic clame shell is a sink where you can have your hair washed for free and so you can try Christophe Robin products

 

„You will try these products in a moment,“ Mr. Christophe told me. And I was excited.

His stuff is very friendly.

First, one of his hairdressers washed my hair with a cleansing volumizing paste with pure Rassoul clay and rose extracts. Then he used delicate volumizing shampoo with rose extracts and massaged my whole head for at least 10 minutes. I could smell a beautiful scent of roses. It was a very nice relaxation. In the end he applied the volumizing conditioner with rose extracts to lengths and ends.

Then a stylist came to me and offered me to sit in front of the mirror where the dessert was prepared for me. It was a nice pleasure for me when I cut it,  (as always when I eat a dessert of Cedrig Grolet) 🙂 . I enjoyed the dessert in the shape of rose slowly during my hair was taken care. After drying and cutting the ends of my hair, the stylist used the instant volumizing mist with rose water to create the impression of natural volume. I felt fresh. After this pampering, my hair was not the same as before. My hair was light, clean, having a natural volume and smelled of roses.

 I was overjoyed! Before leaving, I got a gift – a beautiful huge bouquet of roses.

 On that day, everyone admired my hair and the beautiful scent of roses that I could smell in my hair  a few days after …

 r7

Produkty Christopha Robina jsou na trhu už několik let a jejich kvalita a efektivita je opravdu prokázána.

Všechny výrobky o péči o vlasy, které jsem v průběhu let vyzkoušela nebyly tak efektivní a účinné jako právě tyhle.

Po dvou týdnech používání jsem objevila, že výrobky Christopha Robina jsou opravdu kouzelné! Jedná se o vysoce kvalitní výrobky a vysoce koncentrované. Je potřeba je při umývání vlasů pravidelně opakovat pro dosažení těch nejlepších výsledků.

 Pokud chcete hýčkat vaše vlasy a chystáte se do Paříže, tak jděte navštívit salon Christopha Robina. A pokud ne, tak Vám mohu jen poradit, aby jste zkusili jeho výrobky, protože nebudete zklamaní.

 

Christophe Robin’s products have been on the market for years, and their quality and efficiency are truly proven.

After two weeks of use, I discovered that Christophe Robin products are really magical! These are high quality products and highly concentrated. It is necessary to periodically repeat hair washing to achieve the best results.

 If you find yourself in Paris, go to see Christophe Robin salon. But if you can’t get to Paris, try his products, you will not be disappointed!

 

16, rue Bachaumont

75 002 Paris

 

www.christophe-Robin.com

 

Monday to Saturday

10am to 7pm