Roses everywhere II. – Delina – Parfums de Marly

DELINA

 

      ~Royal Essence~

 

r12

Miluju vůni růží, a tak jsem neodolala novému parfému Delina od Parfums de Marly.

I love the smell of roses, so I did not resist the new perfume Delina from Parfums de Marly.

 

Tato značka parfémů, Parfums de Marly, nese svou historii z XVIII. století, doby panování krále Ludvíka XV. Každý den král žádal odlišné vůně ve svých pokojích a za jeho vlády tak nádvoří Versailles bylo pojmenováno „cour parfumée“ (parfémované nádvoří). Jako láskyplný obdivovatel koní Ludvík XV. věnoval Marlymu hradu, postavenému dědečkem Ludvíkem XIV., vysoce kvalitní chov čistokrevných koní. Během této éry byly vyhlášeny nejlepší parfémy jako hold prestižních dostihových závodů, které Ludvík tak horlivě obdivoval. A z této historie vznikly parfémy mající název Parfums de Marly.

Každý parfém nese jméno jednoho z koní Ludvíka XV.

Parfums de Marly is a perfume house that carries its history from the 18th century during the reign of Louis XV. Every day the king requested different fragrances in his Royal apartment and streams of aromatic scents sprang from the royal fountains. As the first king to appoint a royal perfumer, he became renowned for his scent extravagances and was later named “La cour parfumee” (the perfumed court). As a loving admirer of horses, Louis XV dedicated a high-quality breeding of purebred horses to château de Marly (Marly Castle) built by his grandfather Louis XIV. In 1743, in his memory Lou’s XV let to sculpt horses for the grounds of the chateau de Marly.

Parfums de Marly delivers outstanding fragrances that bear the names of the dignified breeds of horses that have been inspired by and pay tribute to, the perfumed court of King Louis XV. Through this original concept, Parfums de Marly rekindles the spirit of fragrances from the splendour of the 18th century.

r10

V prestižním hotelu Ritz v Paříži jsem měla možnost objevit nejnovější parfém jmenující se Delina. Vyzařovala naprosto mou představivost. Bledě růžová krabička se stříbrnými koněmi na přední části, které jsou znakem parfémů de Marly. Uvnitř lahvička parfému,  která je také růžová, vyrobena z nádherného neprůhledného, lisovaného skla, zdobeného růžovými střapci a mající na horní části víčka růžový křišťálový šperk. Je zřejmé, že dominující vůní tohoto parfému je růže. Ihned jak jsem si ho stříkla na ruku, tak jsem jím byla ohromena, protože miluju vůni růží. Neobsahuje jen růži, ale i květinový nádech konvalinky a pivoňky a také ovoce, jimiž je rebarbora, liči a bergamote. Tato vícenásobná vůně je dále zdůrazňována muškátovým oříškem, vanilkou a pižmem. A nakonec dřevo a kadidlo obklopují tuto tvorbu v hloubce a tajemství.

I could discover the latest perfume of Parfums de Marly named Delina at the prestigious Ritz hotel in Paris. This perfume immediately got my attention when I could see a pale pink box with the horses of Parfums de Marly emblazoned in silver on the front. And I love the pink bottle made of gorgeous opaque, pressed glass, adorned with pink tassels and there is a pink crystal jewel sparkling on the top of the cap. It is obvious that Delina has the dominant scent of rose. As I sprayed it on my hand, I was amazed because I love the smell of roses. Except of the rose, the perfume also containes floral tones of lily of the valley and peony accented with bright notes of rhubarb, lychee and bergamot. This multiple smell is further emphasized by cashmeran, vanilla and musk. Finally, woods and incense envelop the creation in depth and mystery.

r9

 

Poznámky:

– Vrchol: bergamot, muškátový oříšek, rebarbora, liči.

– Srdce: turecká růže, pivoňka, vanilka, pižma

– Základ: vétiver Orpur z Haiti, cashmeran, cedr, kadidlo

Notes:

– Top: bergamot, nutmeg, rhubarb, lychee.

– Heart: Turkish rose, peony, vanilla, musk

– Base: vétiver Orpur from Haiti, cashmeran, cedar, incense

 

Delina pro mě ztělesňuje projev zářivé a smyslné ženskosti. Je jiskřící, vzrušující a zároveň jemná a elegantní.

Hned v prvním okamžiku jsem si tento parfém oblíbila. A navíc jeho krásná vůně vydrží po celý den.

Pokud jste v Paříži nebo se chystáte do Paříže, doporučuji Vám navštívit obchůdek Parfums de Marly v ulici rue Cambon 26 v prvním arrondissementu.

Delina is a floral bouquet that is a tribute of luminous and sensual femininity. It is fresh, exciting and at the same time delicate and elegant. I love this perfume. It has at least 10 hour longevity and I found the longer I left it to settle, the nicer it smelt.

If you are in Paris or you are going to Paris, I recommend you to visit the boutique Parfums de Marly in 26 rue Cambon in the first arrondissement.

 

http://www.pmarly.com/